Friday, April 19, 2024

Imħabbra l-finalisti tal-Għażliet Sportivi Nazzjonali – l-64 Edizzjoni

Aqra wkoll

Kienu evidenti l-mumenti ta’ tensjoni imħallta ma’ dawk ta’ ferħ u sodisfazzjon fost l-atleti lokali waqt it-tħabbira tal-ħames finalisti tal-kategoriji prinċipali tal-64 edizzjoni tal-Għażliet Sportivi Nazzjonali, li saret nhar it-Tlieta filgħaxija.

B’kollox huma 36 individwi li għamluha għas-serata finali li se ssir nhar is-SIbt 2 ta’ Marzu.

It-tħabbira tal-finalisti saret fis-Sala Prinċipali tal-Istitut għall-Edukazzjoni Fiżika u l-Isport fi ħdan l-Università ta’ Malta u s-semifinalisti kollha ngħataw ċetrifkat ta’ tifkira.

Din iċ-ċerimonja, li kellha xandira diretta fuq il-midja soċjali, kellha wkoll diskorsi mis-Segretarju Permanenti għall-Ministeru tal-Edukazzjoni , Sport, Żgħażagħ, Riċerka u l-Innovazzjoni Matthew Vella, kif ukoll mingħand Sandro Micallef u Lorraine Cunningham, President u Segretarju Ġenerali tal-Għaqda Ġurnalisti Sport (GħĠS) rispettivament.

L-64 edizzjoni tal-Għazliet Sportivi Nazzjonali li se ssir nhar is-Sibt 2 ta’ Marzu se tkun imxandra dirett fuq TVMSport+ u l-midja soċjali tal-GħĠS.

L-Għaqda Ġurnalisti Sports tixtieq tirringrazzja lill-Ministeru għall-Edukazzjoni, Sport, Żgħażagħ, Riċerka u Innovazzjoni, National Lottery, Atlas Insurance, Bank of Valletta, Enemed, Responsible Gaming Foundation, VisitMalta u l-Ambaxxata Franċiża f’Malta għas-sostenn kontinwu tagħhom lejn l-organizzazzjoni ta’ dan l-avveniment annwali u kif ukoll lejn l-isport f’Malta.

IL-FINALISTI FIL-KATEGORIJA SPORTIV TAS-SENA

Marlon Attard – Sparar Skeet
Clayton Castaldi – Pool
Jordan Gusman – Atletika
Steven Muscat – Blackball
Teddy Teuma – Football

IL-FINALISTI KATEGORIJA SPORTIVA TAS-SENA

Sue Abela – Bowling
Haley Bugeja – Football
Francesca Curmi – Tennis
Janet Richard – Atletika
Tenishia Thornton – Weightlifting

FINALISTI KATEGORIJA ŻAGĦŻUGĦ TAS-SENA

Kai Azzopardi – Triathlon
Rylee Borg – Weightlifting
Jake Castaldi – Blackball
Kayden Lagana – Bowling
Steven Muscat – Pool

FINALISTI KATEGORIJA ŻAGĦŻUGĦA TAS-SENA

Thyis Antonelli – Karate
Caylee Attard – Powerlifting
Philippa Busuttil – Ġinnastika
Kim Camilleri Lagana – Weightlifting
Lijana Sultana – Squash

IL-FINALISTI TAL-KATEGORIJA KOWĊ TAS-SENA HUMA

Zeljko Aras – Atletika 
Vince Saliba – Pool
Roderick Tanti – Blackball
Manuela Tesse – Football
Jonathan Valletta – Water Polo

IL-FINALISTI KATEGORIJA UFFIĊJAL TAS-SENA

Jesmond Caruana – Malta Weightlifting Association
Aldrin Cassar – Athletics Malta
Christabel D’Amato – Special Olympics Malta
Vincent Degiorgio – Malta Pool Association
Philip Gatt – Malta Blackball Federation

IL-FINALISTI TIM TAS-SENA

Basketball – Tim Nazzjonali Nisa U18
Blackball – Tim Nazzjonali Irġiel U18
Football – Tim Nazzjonali Nisa
Pool – Tim Nazzjonali Irġiel U18 
Water Polo – Tim Nazzjonali Irġiel U15

IL-FINALISTI TAL-PEOPLE’S CHOICE AWARD

Mario Bonello – Atletika
Clayton Castaldi – Pool
Gianluca Chetcuti – Sparar Trap
Brent Spiteri – Kickboxing
Matthias Spiteri – Ibburdjar
Sophie St John – Ġinnastika
Colette Sultana – Squash
Tenishia Thornton – Weightlifting
Rhona Xerri – Malta Rugby Football Union

IL-FINALISTI TA’ SPORT FOR SOCIAL CHANGE AWARD

FC Ħamrun Amateurs
Fgura United Football Club
Malta Boxing Association 

Imħabbra l-finalisti tal-Għażliet Sportivi Nazzjonali – l-64 Edizzjoni

Kienu evidenti l-mumenti ta’ tensjoni imħallta ma’ dawk ta’ ferħ u sodisfazzjon fost l-atleti lokali waqt it-tħabbira tal-ħames finalisti tal-kategoriji prinċipali tal-64 edizzjoni tal-Għażliet Sportivi Nazzjonali, li saret nhar it-Tlieta filgħaxija.

B’kollox huma 36 individwi li għamluha għas-serata finali li se ssir nhar is-SIbt 2 ta’ Marzu.

It-tħabbira tal-finalisti saret fis-Sala Prinċipali tal-Istitut għall-Edukazzjoni Fiżika u l-Isport fi ħdan l-Università ta’ Malta u s-semifinalisti kollha ngħataw ċetrifkat ta’ tifkira.

Din iċ-ċerimonja, li kellha xandira diretta fuq il-midja soċjali, kellha wkoll diskorsi mis-Segretarju Permanenti għall-Ministeru tal-Edukazzjoni , Sport, Żgħażagħ, Riċerka u l-Innovazzjoni Matthew Vella, kif ukoll mingħand Sandro Micallef u Lorraine Cunningham, President u Segretarju Ġenerali tal-Għaqda Ġurnalisti Sport (GħĠS) rispettivament.

L-64 edizzjoni tal-Għazliet Sportivi Nazzjonali li se ssir nhar is-Sibt 2 ta’ Marzu se tkun imxandra dirett fuq TVMSport+ u l-midja soċjali tal-GħĠS.

L-Għaqda Ġurnalisti Sports tixtieq tirringrazzja lill-Ministeru għall-Edukazzjoni, Sport, Żgħażagħ, Riċerka u Innovazzjoni, National Lottery, Atlas Insurance, Bank of Valletta, Enemed, Responsible Gaming Foundation, VisitMalta u l-Ambaxxata Franċiża f’Malta għas-sostenn kontinwu tagħhom lejn l-organizzazzjoni ta’ dan l-avveniment annwali u kif ukoll lejn l-isport f’Malta.

IL-FINALISTI FIL-KATEGORIJA SPORTIV TAS-SENA

Marlon Attard – Sparar Skeet
Clayton Castaldi – Pool
Jordan Gusman – Atletika
Steven Muscat – Blackball
Teddy Teuma – Football

IL-FINALISTI KATEGORIJA SPORTIVA TAS-SENA

Sue Abela – Bowling
Haley Bugeja – Football
Francesca Curmi – Tennis
Janet Richard – Atletika
Tenishia Thornton – Weightlifting

FINALISTI KATEGORIJA ŻAGĦŻUGĦ TAS-SENA

Kai Azzopardi – Triathlon
Rylee Borg – Weightlifting
Jake Castaldi – Blackball
Kayden Lagana – Bowling
Steven Muscat – Pool

FINALISTI KATEGORIJA ŻAGĦŻUGĦA TAS-SENA

Thyis Antonelli – Karate
Caylee Attard – Powerlifting
Philippa Busuttil – Ġinnastika
Kim Camilleri Lagana – Weightlifting
Lijana Sultana – Squash

IL-FINALISTI TAL-KATEGORIJA KOWĊ TAS-SENA HUMA

Zeljko Aras – Atletika 
Vince Saliba – Pool
Roderick Tanti – Blackball
Manuela Tesse – Football
Jonathan Valletta – Water Polo

IL-FINALISTI KATEGORIJA UFFIĊJAL TAS-SENA

Jesmond Caruana – Malta Weightlifting Association
Aldrin Cassar – Athletics Malta
Christabel D’Amato – Special Olympics Malta
Vincent Degiorgio – Malta Pool Association
Philip Gatt – Malta Blackball Federation

IL-FINALISTI TIM TAS-SENA

Basketball – Tim Nazzjonali Nisa U18
Blackball – Tim Nazzjonali Irġiel U18
Football – Tim Nazzjonali Nisa
Pool – Tim Nazzjonali Irġiel U18 
Water Polo – Tim Nazzjonali Irġiel U15

IL-FINALISTI TAL-PEOPLE’S CHOICE AWARD

Mario Bonello – Atletika
Clayton Castaldi – Pool
Gianluca Chetcuti – Sparar Trap
Brent Spiteri – Kickboxing
Matthias Spiteri – Ibburdjar
Sophie St John – Ġinnastika
Colette Sultana – Squash
Tenishia Thornton – Weightlifting
Rhona Xerri – Malta Rugby Football Union

IL-FINALISTI TA’ SPORT FOR SOCIAL CHANGE AWARD

FC Ħamrun Amateurs
Fgura United Football Club
Malta Boxing Association 

Sport