Sunday, March 3, 2024

Magħrufa s-semifinalisti tal-64 edizzjoni tal-Għażliet Sportivi Nazzjonali

Aqra wkoll

Lejn it-tmiem is-sena 2023, il-Kumitat Eżekuttiv tal-Għaqda Ġurnalisti Sports ħabbar li l-edizzjoni ta’ din is-sena tal-Għażliet Sportivi Nazzjonali se tkun organizzata mill-Għaqda Ġurnalisti Sports (GħĠS).

L-Assoċjazjonijiet u l-federazzjonjiet sportivi ġew mitluba li jissottomettu n-nominazzjonijiet tagħhom f’dawn il-kategoriji – Sportiv u Sportiva, Żagħżugħ u Żagħżugħa, Kowċ, Uffiċjal u t-Tim tas-Sena. Dawn in-nominazzjonijiet ġew milqugħa sat-12 ta’ Jannar li għadda ġew kollha evalwati u eventwalment tnaqqsu għal-lista tas-semifinalisti kif jidhru hawn taħt:

SPORTIV TAS-SENA

Marlon Attard (Skeet Shooting)

Clayton Castaldi (Pool)

Clive Farrugia (Skeet Shooting)

Jordan Gusman (Athletics)

Steven Muscat (Blackball)

Jean Claude Pace (Horse Racing)

Giancarlo Sammut (Futsal)

Richard Schultheis (Sailing)

Brent Spiteri (Kickboxing)

Teddy Teuma (Football)

SPORTIVA TAS-SENA

Sue Abela (Bowling)

Eleanor Bezzina (Air Pistol Shooting)

Haley Bugeja (Football)

Philippa Busuttil (Gymnastics)

Francesca Curmi (Tennis)

Gail Diacono (Boxing)

Katryna Esposito (Judo)

Janet Richard (Athletics)

Colette Sultana (Squash)

Tenishia Thornton (Weightlifting)

ŻAGĦŻUGĦ TAS-SENA

Kai Azzopardi (Triathlon)

Liam Daly (Triathlon)

Rylee Borg (Weightlifting)

Nathan Degiorgio (Taekwondo)

Jake Castaldi (Blackball)

Matthew Galea Soler (Athletics)

Kayden Laganà (Bowling)

Steve Muscat (Pool)

Benjamin Vassallo (Sailing)

Timmy Vassallo (Sailing)

ŻAGĦŻUGĦA TAS-SENA

Thyis Antonelli (Karate)

Caylee Attard (Powerlifting)

Karlise Bartolo (Bowling)

Philippa Busuttil (Gymnastics)

Kim Camilleri Laganà (Weightlifting)

Ella Fenech Attard (Swimming)

Katrina Micallef (Sailing)

Thea Parnis Coleiro (Athletics)

Michela Scerri (Taekwondo)

Lijana Sultana (Squash)

KOWĊ TAS-SENA

Zeljko Aras (Athletics)

Gordon Asciak (Tennis)

Delon Dannhauser (Swimming)

Rodmar Pulis (Weightlifting)

Vince Saliba (Pool)

Roderick Tanti (Blackball)

Manuela Tesse (Football)

Jonathan Valletta (Water Polo)

Rick Vogelesang (Bowling)

Ditmir Vordinaj (Taekwondo)

UFFIĊJAL TAS-SENA

Rita Azzopardi (Aquatic Sports Association of Malta)

Jesmond Caruana (Malta Weightlifting Association)

Aldrin Cassar (Athletics Malta)

Christabel Damato (Special Olympics Malta)

Vincent Degiorgio (Malta Pool Association)

Philip Gatt (Malta Blackball Federation)

Joseph Grima (Malta Paralympic Committee)

Robert Portelli (Malta Rugby Football Union)

Paul Sultana (Malta Olympic Committee)

Anna Vassallo (Malta Taekwondo Association)

TIM TAS-SENA

Artistic Swimming – European Junior Championship Duet

Athletics – European Athletics Team Championship

Basketball – U18 Women National Team

Blackball – U18 Men National Team

Football – Women National Team

Pool – U18 Men National Team

Rugby League – Malta Knights

Bowling – Mediterranean Championship Women Doubles Team

Water Polo – U15 Boys’ National Team

Weightlifting – Mediterranean Championships Mixed Team

Għal People’s Choice Award, din is-sena l-għażla se tkun b’100% televoting fuq in-numri tal-SMS rispettivi tagħhom, kif ġej bil-pubbliku jista’ jivvota billi jibgħat sms vojt jew jikteb l-isem fuq in-numru abbinat ma’ kull indibidwu.

People’s Choice Award

Mario Bonello – Athletics
50615031

Clayton Castaldi – Pool
50615032

Gianluca Chetcuti – Trap Shooting
50615033

Brent Spiteri – Kickboxing
50615034

Matthias Spiteri – Sailing
50615035

Sophie St. John – Gymnastics
50615036

Colette Sultana – Squash
50615037

Tenishia Thornton – Weightlifting
50615038

Rhona Xerri – Malta Rugby Football Union
50615039

Is-semifinalisti tħabbru nhar il-Ħadd 28 ta’ Jannar, waqt il-programm SportLive+ fuq l-istazzjon TVMSport+. Il-Ħames finalisti se jiġu mħabbra nhar it-Tlieta 20 ta’ Frar 2024, filwaqt li s-semifinalisti tal-People’s Choice Award għamluha kollha għall-finali li se ssir nhar is-Sibt 2 ta’ Marzu 2024.

Ir-regolamenti aġġornati tal-64 edizzjoni tal-Għażliet Sportivi Nazzjonali jinsabu f’dan il-link:

https://www.maltasportsjournalists.com/sportmalta-awards-ghazliet-sportivi-nazzjonali-rules-regulations-regolamenti/
Ekonomija

Sport