Thursday, February 29, 2024

Premjazzjoni Annwali tal-Federazzjoni Maltija taċ-Ċikliżmu

Aqra wkoll

Dan l-aħħar il-Federazzjoni Maltija taċ-Ċikliżmu organizzat l-Ikla Annwali tagħha bil-qofol tas-serata tkun il-Premjazzjoni liċ-ċiklisti kollha li kisbu xi suċċess matul dan l-istaġun li għadu kif intemm fid-diversi kategoriji. Kienu ppremjati ukoll Team Greens u Mosta CC bħala r-rebbieħa rispettivi tal-Elite Aggregate Cup u tal-Overall Aggregate Cup.

Il-preżentazjonijiet saru mill-uffiċċjali għolja tal-istess Federazzjoni Maltija taċ-Ċikliżmu, John Zammit, Joe Bajada u Daniel Borg Olivier, President, Segretarju Ġenerali u Teżorier rispettivament, kif ukoll minn Kevin Azzopardi, Segretarju Ġenerali tal-Kumitat Olimpiku Malti u l-ġurnalista sportiv Christian Muscat.

Il-Federazzjoni Maltija taċ-Ċikliżmu turi l-apprezzament tagħha liċ-ċiklisti u lill-uffiċjali tal-klabb kollha għas-sehem ta’ dan l-istaġun, kif ukoll lill-ARRTs Timing System għall-ħidma kbira tagħhom. Grazzi tmur ukoll lis-servizzi rispettivi tal-Kunsilli Lokali, Trasport Malta, il-Pulizija, LESA, u l-Emergency First Response, kif ukoll lil xi voluntiera, timekeepers, u marshalls.

L-Unuri fil-Kampjonat tar-Road Race 2023 intrebħu minn:

Elite Irġiel

1. Aidan Buttigieg (D Sports Lab)                   

2. Bernard Galea (Agones SFC)                      

3. Pierre Borg (Mosta CC)                              

Elite Nisa                                      

1. Diana Muscat (Team Greens CC)                 

2. Marie Claire Aquilina (Team Greens CC)       

3. Fiona Tedesco (Mosta CC)                          

Taħt it-23 sena Irġiel

1. Luke Borg (The Cyclist CC)                         

2. Clyve Chetcuti (Mosta CC)                          

3. Jacob Schembri (Mosta CC)                        

Taħt it-23 sena Nisa

1. Kristina Spiteri (The Cyclist CC)                  

2. Veronique Pace Asciak (The Cyclist CC)       

Masters 40+

1. Nicholas Schembri (Team Greens CC)          

2.  David Cushing (Birkirkara St Joseph SC)              

3. Joseph Caruana (Team Greens CC)             

Masters 50+

1. Kevin Muscat (Mosta CC)                            

2.Enrico Bradamante (Agones SFC)                                 

Juniors

1. Matthew Galea (Gozo CC)                          

Taħt is-16 il-sena Irġiel

1. Ryan Gatt (The Cyclist)                              

2. Ishmael Grima (D Sports lab)                     

3. Chylen Fava (Gozo CC)                              

Taħt is-16 il-sena Tfajliet

1. Roanna Farrugia (Agones SFC)                   

Taħt il-14 il-sena Subien

1. Ethan Grech (Mosta CC)                             

2. Samwel Attard (Mosta CC)                         

3. Liam Daly (Shamrock Stars SC)                  

Taħt it-12 il-sena Subien

1. Neil Cassar (Shamrock Stars SC)                                 

1. Isaac Buttigieg (Shamrock Stars SC)          

3. Benjamin Bugeja (Mosta CC)                      

Taħt it-12 il-sena Bniet

1. Nina Debono (Shamrock Stars SC)              

2. Amy St John (Mosta CC)                            

L-Unuri fil-Kampjonat tat-Time Trail 2023 intrebħu minn:

Elite Irġiel

1. Aidan Buttigieg (D Sports Lab)                   

2. Clive Bugeja (Mosta CC)                                                      

3. Jason Vella (Agones SFC)                           

Elite Nisa

1. Michelle Vella Wood (Team Greens CC)        

2.Marie Claire Aquilina (Team Greens CC)       

3. Fiona Tedesco (Mosta CC)                          

Taħt it-23 sena Irġiel

1. Isaac Spiteri (The Cyclist CC)                      

2. Jacob Schembri (Mosta CC)                        

3. Luke Borg (The Cyclist CC)                         

Taħt it-23 sena Nisa

1. Kristina Spiteri (The Cyclist CC)                  

2. Veronique Pace Asciak (The Cyclist CC)       

Juniors

1. Matthew Galea (Gozo CC)                          

Masters 40+

1. Nicholas Schembri (Team Greens CC)          

2. Gordon Howe (Team Greens CC)                

3. David Cushing (Birkirkara St Joseph SC)     

Masters 50+

1. Kevin Muscat (Mosta CC)                            

2. Enrico Bradamante (Agones SFC)               

Taħt is-16 il-sena Irġiel

1. Ryan Gatt (The Cyclist)                              

2. Ishmael Grima (D Sports Lab)                    

3. Sean Mercieca (Mosta CC)                          

Taħt is-16 il-sena Tfajliet

1. Roanna Farrugia (Agones SFC)                   

Taħt il-14 il-sena Subien

1. Liam Daly (Shamrock Stars SC)                  

2. Ethan Grech (Mosta CC)                             

3. Samwel Attard (Mosta CC)                         

Taħt it-12 il-sena Subien

1. Neil Cassar (Shamrock Stars SC)                        

2. Isaac Buttigieg (Shamrock Stars SC)          

3. Jake Refalo (Shamrock Stars SC)                

Taħt it-12 il-sena Bniet

1. Nina Debono (Shamrock Stars SC)              

2. Katei Vella Wood (Team Greens CC)            

3. Amy St John (Mosta CC)                             

Ekonomija

Sport